×
Späť

Živel menom Viveca

Pridané: 6.4.2016 11:45:00 Počet zobrazení: 4159

06 Apríl 2016

Nové trendy - PILOXING: Jej cieľ bol jasný – ukázať, že každá z nás môže byť elegantná, sexi a silná osobnosť. Svoje vzdelanie, tréning a životné skúsenosti premenila na nový, jedinečný fitness štýl. Rozprávame sa so zakladateľkou piloxingu Vivecou Jensenovou.

Živel menom Viveca

Kedy ste prvýkrát prišli na myšlienku, že doterajšie druhy fitness cvičení neuspokojujú plne vaše potreby a rozhodli ste sa vytvoriť piloxing ako čosi úplne nové, jedinečné?
Som master inštruktorka pilatesu a už jedenásť rokov mám vlastné štúdio. Predtým, ako som sa presťahovala do USA, som študovala na Štokholmskej baletnej akadémii tradičný a džezový tanec vo všetkých aspektoch, ako aj náročnú tanečnú metódu Marthy Grahamovej. Mám za sebou aj intenzívny boxerský tréning. Boxovanie ma baví, je dobré pre zdravé srdce, vďaka nemu sa cítim silná a odolná. Každé z týchto cvičení, box a pilates, prospieva telu iným spôsobom, takže sa perfektne navzájom dopĺňajú. Ešte som ich „ochutila" troškou hipu a sexi tanečnými pohybmi a zo spojenia týchto dvoch disciplín vznikol piloxing – ako vidíte, aj samotný názov v sebe spája pilates a boxing. Chcela som, aby sa ženy pri jednom cvičení cítili zároveň žensky aj silne – nemusia si už vyberať jedno alebo druhé. Prvé piloxingové kurzy som začala učiť v Los Angeles v lete roku 2009.

Stretol sa piloxing s nadšením cvičencov hneď od samého začiatku?
Nové cvičenie sa stalo ohromne populárne naozaj veľmi rýchlo. Pred tromi rokmi sme odštartovali certifikačný program, takže inštruktori mohli priniesť piloxing do svojich vlastných štúdií a fitnescentier. Za tento krátky čas už máme dnes vyše päťtisíc vyškolených inštruktorov po celom svete.

Čím by ste presvedčili záujemcov, že piloxing je pre nich ten pravý? Čím sa tak odlišuje od ostatných druhov cvičenia?
Piloxing využíva špičkové výskumy a fitness techniky vyvinuté na maximálne spaľovanie kalórií, spevňuje oporné svaly a zvyšuje výdrž. Box a pilates stoja vlastne na opačných koncoch spektra. Boxovanie intenzívne zvyšuje srdcovú činnosť, princípy pilatesu sa zase zameriavajú na predlžovanie účinku – uvoľnenie svalstva a rovnováhu celého tela. Obe disciplíny pritom po celý čas idú tak povediac „naplno". Na rozdiel od pilatesu a boxerských techník, pri piloxingu sa používajú špeciálne rukavice s hmotnosťou 250 gramov, ktoré prispievajú k upevňovaniu svalstva rúk a maximalizujú kardiovaskulárny účinok cvičenia. Aby bolo aj trošku zábavy, pridala som k tomu nejaké tanečné prvky. Takže čím by som klientov presvedčila? Jednoducho tým, že lepší cvičebný program ako piloxing dnes veru nenájdete 

Pre koho je piloxing vhodný?
V našich hlavných štúdiách v Los Angeles máme klientov až do 70 rokov, kurzy navštevujú dokonca aj tehotné ženy. Odporúčame každému, aby si cvičenie prispôsobil podľa svojich fyzických možností a cvičil svojím vlastným tempom. Ale v princípe je piloxing vhodný naozaj pre každého.

Takže nie sú pri ňom nijaké vekové ani zdravotné obmedzenia?
Nie, žiadne. Všetko záleží od individuálneho prístupu. Ak si potrebujete nejako upraviť pohyb alebo si dať prestávku a napiť sa vody, pokojne to urobte. Ak si hneď prvýkrát nechcete dať piloxingové rukavice, nemusíte. Je to okej, ak idete svojím vlastným tempom.

Ako môžem zistiť, kto je dobrý inštruktor piloxingu?
Tí inštruktori, ktorí získali diplom z Piloxing Academy, sú označení ako elitní na našej webovej stránke www.piloxing.com. Dostali oficiálne video, prešli písomnými skúškami a dodržiavajú správny postup a techniku vedenia kurzov.

Pokiaľ ide o vás osobne, čo vám piloxing dal, prípadne vzal?
S úžasom a veľkou radosťou sledujem, ako piloxing zmenil život mnohým mojim študentom a klientom, nielen navonok, ale aj zvnútra. Často počúvam príbehy o ženách, ktorým sa vďaka cvičeniu zdvihla sebadôvera, získali pocit sebaistoty a sily, aký nemali nikdy predtým. Vtedy si vždy pripomeniem, prečo som vytvorila tento program. Aj v mojom živote boli časy, kedy som sa dostávala do zložitých situácií, ktoré ma vnútorne oslabovali a podlamovali mi kolená. Mojou snahou bolo aj prostredníctvom piloxingu povzbudiť ženy, povedať im, že je správne, aby sa cítili silné a pekné vo svojej koži aj vtedy, keď nemajú dobré obdobie a chýba im sebaistota.

Pracujete na rozvíjaní piloxingu ďalej, alebo uvažujete o vytvorení nejaké ďalšieho nového fitness programu?
Áno! Moje posledné dva projekty už sú vonku. Volajú sa Piloxing Barre a Piloxing Knockout.

pilox

Piloxing Barre je výnimočný práve tým, že je to zatiaľ jediný program, ktorý využíva pilates cviky inšpirované baletom, za použitia tyče zahrňujúci aj box. Posilňujú sa svaly do hĺbky a formuje sa celé postavenie tela. V jednej hodine sa môžete citiť ako ladná balerína ale aj ako silná boxerka. Spájame ho s použitím baletnej tyče ako podporu nie len pre dosiahnutie hlbšej a viac zameranej svalovej práce, ale aj ako pomoc v udržaní stability pri pohybe.

Pre zbehlých je tu určite PILOXING® Knockout. ako test zdatnosti. Je to najnovší program, ktorý sme uviedli. Predstavuje úplne nový level fitnesu, pretože toto zabijacke cvicenie otestuje vydrz na maximum. Cvičiaci sa nie len ze priblížia k svojim limitom, ale dostanú sa az ZA hranice svojich fyzickych schopnosti. Pomoze vam zdolat prekazky a dostat sa na uroven fitnesu, o ktorej ste ani nevedeli, ze je vase telo schopne dosiahnuť. A to vdaka vysokej intenzite, plyometrii, vycviku sportovej kondicie a funkcnemu treningu zameranemu na stred tela.

Máme tiež Piloxing System. Je to prepracovaný program so setom piatich DVD, ktoré obsahujú 60-denný plán na redukciu váhy, piloxingové rukavice a kalendár, kde si zaznamenávate svoje pokroky.

Kto je Viveca?

  • profesionálna tanečnica, inštruktorka pilatesu, vyškolená boxerka, osobná trénerka celebrít
  • narodila sa a vyrastala vo švédskom Štokholme
  • je majsterkou Švédska v body bulidingu
  • láska k tancu ju priviedla na Štokholmskú baletnú akadémiu, kde tri roky študovala pod vedením najlepších primabalerín a baletných majstrov
  • po trojročnom účinkovaní v Štokholme v rôznych divadelných a tanečných projektoch sa presťahovala do Los Angeles, kde študovala u Billyho Goodsona a stala sa celosvetovo uznávanou profesionálnou tanečnicou
  • v roku 1997 zranenie prerušilo jej úspešnú kariéru, no vďaka nemu počas rekonvalescencie objavila v sebe nové schopnosti viesť a motivovať ľudí, začala sa s plným nasadením venovať aerobiku, pilatesu a ďalším cvičeniam
  • rozbehla svoju vlastnú kariéru a po sedemročnom úspešnom pôsobení ako inštruktorka a majiteľka vlastného štúdia predstavila v roku 2009 jedinečný fitness program Piloxing, ktorý sa čoskoro stal celosvetovým fenoménom
  • Viveca je generálnou riaditeľkou Piloxing Academy a V-Pilates studio v kalifornskom Toluca Lake

Ukážka všetkých 3-och programov:

https://www.youtube.com/watch?v=RzFkXjD-gcI

kde sa cvičí?

https://piloxing.com/classes/

 

OBJEDNAJTE SI Piloxing RUKAVIČKY na cvičenie TU

Inštruktorské tielko TU

 

Lívia Havlíková, foto: piloxing.com

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info